З неба до зірок: історія окулярів форми Авіатор

05.05.2020

Форма сонцезахисних окулярів авіатори, або краплі, відома всім: тонка металева оправа з виразним подвійним мостом та лінза у формі краплі. Але, крім популярної форми, ці окуляри мають ще й велику і цікаву історію. З розвитком технологій на початку 20-го століття, літаки почали підійматися все вище, що створило безліч проблем пілотам: головний біль, хвороби та потреба у використанні важких товстих окулярів з підкладкою з хутра.

Американський пілот Джон Макборі, був приголомшений побачивши набряклі та замерзлі очі товариша, коли той зняв на секунду запітнілі окуляри на висоті 10 км. Це надихнуло його на розробку сучасних методів захисту зору пілотів від яскравого сонця. Результатом співпраці з виробниками стали легкі окуляри із зеленою лінзою, які мінімізували засліплення та були комфортними для зору пілотів. Модель виявилася напрочуд вдалою, сподобалася пілотам, а вже у 1930-х потрапила на полиці універмагів. Їх рекомендували купувати тим, хто любив активний спосіб життя: риболовля, гра у гольф.

Форма також була популярна і в період Другої світової війни, як у небі, так і на землі. У 1944 р. репортери зафіксували на плівку висадку на пляжі у Філіппінах генерала Дугласа Макартура, який саме в той момент був в авіаторах. І ці фотографії відіграли значну роль у популяризації форми.

А далі просування моделі розпочав Голлівуд. Марлон Брандо у фільмі «Дикун» поєднував свій природний шарм та грубий стиль з авіаторами.

А Тому Крузу у фільмі «Найкращий стрілець» ці сонцезахисні окуляри додавали впевненості та динаміки образу.

Майже протягом всього фільму «Джой» носила авіатори фешн-форми Дженніфер Лоуренс. Її героїня, незламна, цікава, динамічна і готова до експериментів, йшла містом у пошуках нових креативних ідей в окулярах із золотою оправою та суцільною сірою лінзою.


Авіатори вважаються універсальною формою унісекс і будуть актуальними в будь-якій ситуації та підкреслять індивідуальність. Експерти Lucky Look радять поєднувати окуляри з класичними образами, образами у стилі кежуал та смарт-кежуал. Також ці окуляри підходять до стилів спорт, хіпі, мілітарі та сафарі.

Щоб купити модні сонцезахисні окуляри в 2020, достатньо зайти в каталог інтернет-магазину сонцезахисних окулярів і вибрати трендові моделі як для чоловіків, так і для жінок.

Оцінка статті 0

Написати коментар

Оцінка